Wieczory poezji

 „Dar wolności i niepodległości nie jest dany raz na zawsze i nie dotyczy tylko państwowości oraz rządzących”  (kard. S.Dziwisz ). Należałoby dodać, że dotyczy nas wszystkich.

      W 2018 roku obchodzimy 100-lecie odzyskania niepodległości przez Polskę. Nasza biblioteka również postanowiła podkreślić to ważne wydarzenie i przypomnieć ludzi, którzy przyczynili się do niepodległości naszego kraju. Przygotowana prezentacja 
(cz. 1 ) w wielkim skrócie przedstawiła losy narodu w dążeniu do wolności. W sposób szczególny sytuację Polski i ludzi w niej żyjących prezentuje poezja i to ona była głównym elementem Wieczoru poezji (cz. 2)Echem rozbrzmiewały utwory:
J. Słowackiego, A Mickiewicza, C. Norwida, K. K. Baczyńskiego czy J. Tuwima. Ostatnią częścią wieczoru były rozważania i refleksje dotyczące poezji. Wszystkiemu towarzyszyły emocje, które tylko poezja może wywołać.

       Jak co roku wieczór okazał się za krótki.  

Z serca dziękuję Karolinie, Łucji, Łucji, Paulinie, Oliwii, Agacie i Amelii za „wzięcie do serca poezji”. 

Rok 2017- przeżycia niesamowite

Tego wieczoru  gościliśmy niezwykłych ludzi: p. Stanisławę Gierczak, p.Katarzynę Lotz, i p.Ludwika Kowal. Zaszczycili nas swoją obecnością oraz opowieściami z czasów swojego dzieciństwa. Nie były to beztroskie lata. II Wojna światowa pozostawiła wspomnienia wydarzeń, jakich nikt nie chciałby zachować w pamięci. Dzięki nim Wieczór poetycki ph. „Jest taki kraj” stał się pełniejszy w treści. Poezja wielu znakomitych poetów ( K. K. Baczyński, W. Broniewski, T. Różewicz, W. Szymborska, Bełza i inni) uświetniła spotkanie. Padły słowa piękne ale i tragiczne, prawdziwe w swej treści i doskonale oddające emocje towarzyszące tamtym wydarzeniom i były łzy- łzy wzruszenia.

Droga p. Katarzyno,p. Stanisławo, p. Ludwiku wszyscy uczestnicy dziękują z serca za „fragment Waszego życia” przekazany tak autentycznie. Dziękujemy!

Pokaz-Jest taki kraj, jest takie miejsce 2017.gif